מדריך למתחילים להשקעה

השקעה היא דרך להפריש כסף בזמן שאתה עסוק בחיים וכי הכסף הזה יעבוד עבורך כדי שתוכל לקצור באופן מלא את הפירות של עבודתך בעתיד. השקעה היא אמצעי לסיום שמח יותר. המשקיע האגדי וורן באפט מגדיר השקעה כ" … התהליך של פריסת כסף עכשיו כדי לקבל יותר כסף בעתיד. "1 מטרת ההשקעה היא להכניס את הכסף שלך לעבודה בסוג אחד או יותר של רכבי השקעה בתקווה של גידול הכסף שלך לאורך זמן.

בואו נגיד שיש לכם 1,000 דולר בצד, ואתם מוכנים להיכנס לעולם ההשקעה. או שאולי יש לך רק 10 דולר נוספים לשבוע, ואתה רוצה להשקיע. במאמר זה ננחה אתכם בתחילת דרכם כמשקיע ונראה לכם כיצד למקסם את התשואות שלכם תוך צמצום העלויות.

איזה סוג משקיע אתה?
לפני שתתחייב בכסף שלך אתה צריך לענות על השאלה, איזה סוג של משקיע אני? בעת פתיחת חשבון תיווך, מתווך מקוון כמו צ'רלס שוואב או Fidelity ישאל אותך לגבי יעדי ההשקעה שלך וכמה סיכון אתה מוכן לקחת.

חלק מהמשקיעים רוצים לנקוט ביד פעילה בניהול צמיחת הכסף שלהם, ויש כאלה שמעדיפים "להגדיר אותו ולשכוח אותו". מתווכים מקוונים "מסורתיים" יותר, כמו השניים שהוזכרו לעיל, מאפשרים לך להשקיע במניות, אג"ח, קרנות הנסחרות בבורסה (תעודות סל), קרנות אינדקס וקרנות נאמנות.

מתווכים מקוונים
מתווכים הם בשירות מלא או בהנחה. מתווכים בשירות מלא, כפי שהשם מרמז, נותנים את כל מגוון שירותי התיווך המסורתיים, כולל ייעוץ פיננסי לפנסיה, שירותי בריאות וכל מה שקשור לכסף. הם בדרך כלל מתמודדים רק עם לקוחות בעלי ערך נטו גבוה יותר, והם יכולים לגבות עמלות משמעותיות, כולל אחוז מהעסקאות שלך, אחוז מהנכסים שלך שהם מנהלים ולעיתים דמי חבר שנתיים. מקובל לראות גדלי חשבונות מינימליים של 25,000 $ ומעלה בתיווכי שירות מלא. עם זאת, מתווכים מסורתיים מצדיקים את העמלות הגבוהות שלהם על ידי מתן עצות מפורטות לצרכים שלך.

מתווכי דיסקונט היו בעבר היוצאים מן הכלל, אך כעת הם הנורמה. מתווכים מקוונים בהנחה מעניקים לך כלים לבחור ולבצע עסקאות משלך, ורבים מהם מציעים גם שירות ייעוץ רובו-לשכוח-וזה. ככל שהמרחב של השירותים הפיננסיים התקדם במאה ה -21, מתווכים מקוונים הוסיפו תכונות נוספות כולל חומרים חינוכיים באתרים שלהם ובאפליקציות לנייד.

בנוסף, למרות שיש מספר מתווכים בהנחה ללא מגבלות הפקדה מינימליות (או נמוכות מאוד), יתכן שתתמודד עם מגבלות אחרות, ודמי מסוימים מחויבים בחשבונות שאין להם פיקדון מינימלי. זה משהו שמשקיע צריך לקחת בחשבון אם הוא או היא רוצים להשקיע במניות.

יועצי רובו
לאחר המשבר הכלכלי של 2008 נולד זן חדש של יועץ השקעות: יועץ הרובו. ג'ון שטיין ואלי ברוברמן מ- Betterment זוכים לעיתים קרובות כראשונים במרחב. 2 המשימה שלהם הייתה להשתמש בטכנולוגיה כדי להוזיל עלויות למשקיעים ולייעל את ייעוץ ההשקעות.

מאז השקת חברת Betterment הוקמו חברות אחרות של רובו-ראשונה, ומתווכים מקוונים כמו צ'רלס שוואב הוסיפו שירותי ייעוץ דמויי רובו. על פי דו"ח של צ'רלס שוואב, 58% מהאמריקאים אומרים שהם ישתמשו בעצות רובו מסוג כלשהו עד שנת 2025.3. אם אתה רוצה שאלגוריתם שיקבל עבורך החלטות השקעה, כולל קציר הפסד מיסים ומאזנו מחדש, יועץ רובו עשוי להיות בשבילך. וכפי שהראתה ההצלחה של השקעת מדדים, אם המטרה שלך היא בניית עושר לטווח ארוך, ייתכן שתצליח יותר עם יועץ רובו.

השקעה באמצעות המעסיק שלך
אם יש לך תקציב הדוק, נסה להשקיע רק אחוז אחד מהשכר שלך בתוכנית הפרישה העומדת לרשותך בעבודה. האמת, סביר להניח שלא תחמיץ אפילו תרומה כה קטנה.

תכניות פרישה מבוססות עבודה מנכות את התרומות מתשלומי המשכורת שלך לפני חישוב המסים, מה שיהפוך את התרומה לכואבת פחות. ברגע שנוח לך עם תרומה של אחוז אחד, אולי תוכל להגדיל אותה ככל שתקבל העלאות שנתיות. סביר להניח שלא תחמיץ את התרומות הנוספות. אם יש לך חשבון פרישה של 401 (k) בעבודה, יתכן שאתה כבר משקיע בעתידך עם הקצאות לקרנות נאמנות ואפילו מניות החברה שלך.

מינימום לפתיחת חשבון
למוסדות פיננסיים רבים יש דרישות פיקדון מינימליות. במילים אחרות, הם לא יקבלו את בקשת חשבונך אלא אם כן אתה מפקיד סכום כסף מסוים. חברות מסוימות אפילו לא יאפשרו לך לפתוח חשבון עם סכום קטן כמו 1,000 $.

כדאי לערוך קניות סביב כמה לפני שמחליטים היכן ברצונך לפתוח חשבון, ולבדוק את ביקורות המתווך שלנו. אנו מציגים פיקדונות מינימום בראש כל סקירה. חברות מסוימות אינן דורשות פיקדונות מינימליים. אחרים עשויים לעתים קרובות להוזיל עלויות, כמו דמי סחר ודמי ניהול חשבונות, אם יתרתך מעבר לסף מסוים. עם זאת, אחרים עשויים לתת מספר מסוים של עסקאות ללא עמלה לפתיחת חשבון.

עמלות ועמלות
כמו שכלכלנים אוהבים לומר, אין ארוחת צהריים בחינם. אף על פי שלאחרונה מתווכים רבים רצו להוריד או לחסל עמלות בענף המסחר, ותעודות סל מציעות השקעה מדדית לכל מי שיכול לסחור עם חשבון תיווך חשוף עצמות, אך כל המתווכים צריכים להרוויח כסף מלקוחותיהם בצורה זו או אחרת.

ברוב המקרים, המתווך שלך יגבה עמלה בכל פעם שאתה סוחר במניות, בין אם באמצעות קנייה או מכירה. עמלות המסחר נעות בין הסוף הנמוך של 2 $ לסחר אך יכול להיות גבוה עד 10 $ עבור כמה מתווכים בהנחה. חלק מהמתווכים אינם גובים עמלות סחר כלל, אך הם מפצים על כך בדרכים אחרות. אין ארגוני צדקה המפעילים שירותי תיווך.

תלוי באיזו תדירות אתה סוחר, עמלות אלה יכולות להוסיף ולהשפיע על הרווחיות שלך. השקעה במניות יכולה להיות יקרה מאוד אם אתה מקפץ לתפקידים ומחוצה לו לעיתים קרובות, במיוחד עם סכום כסף קטן שניתן להשקיע בו.

זכרו, סחר הוא צו לרכוש או למכור מניות בחברה אחת. אם ברצונך לרכוש חמש מניות שונות בו זמנית, הדבר נתפס כחמש עסקאות נפרדות, ותחויב בגין כל אחת מהן.

עכשיו, דמיין שאתה מחליט לקנות את המניות של אותן חמש חברות עם 1,000 $ שלך. כדי לעשות זאת, תשלמו עלויות מסחר בסך 50 דולר – בהנחה שהעמלה עומדת על 10 דולר – שזה שווה ערך ל -5% מאלף הדולר שלכם. אם היית משקיע במלואו את ה -1,000 דולר, חשבונך יופחת ל -950 דולר לאחר עלויות המסחר. זה מהווה הפסד של 5% לפני שההשקעות שלך אפילו יש סיכוי להרוויח.

אם תמכור את חמשת המניות הללו, היית שוב עולה בעלויות המסחר, שיהיו 50 דולר נוספים. ביצוע הנסיעה הלוך ושוב (קנייה ומכירה) בחמשת המניות הללו יעלה לך 100 $, או 10% מסכום ההפקדה הראשוני שלך בסך 1,000 $. אם ההשקעות שלך לא מרוויחות מספיק בכדי לכסות את זה, הפסדת כסף רק על ידי כניסה ויציאה מתפקידים.

אם אתה מתכנן לסחור לעתים קרובות, עיין ברשימת המתווכים שלנו עבור סוחרים בעלי מודעות.

עומסי קרנות נאמנות (עמלות)
מלבד דמי המסחר לרכישת קרן נאמנות, יש עלויות אחרות הקשורות להשקעה מסוג זה. קרנות נאמנות הן מאגרים מנוהלים במקצועיות של קרנות משקיעים שמשקיעות באופן ממוקד, כמו מניות אמריקאיות בעלות שווי גדול.

ישנם עמלות רבות שמשקיע ישולם בעת השקעה בקרנות נאמנות. אחד העמלות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון הוא יחס הוצאות הניהול (MER) שגובה צוות ההנהלה מדי שנה, בהתבסס על מספר הנכסים בקרן. ה- MER נע בין 0.05% ל- 0.7% מדי שנה ומשתנה בהתאם לסוג הקופה. אך ככל שה- MER גבוה יותר, כך הדבר משפיע על התשואה הכוללת של הקרן.

אתה עשוי לראות מספר חיובי מכירה הנקראים המון כשאתה קונה קרנות נאמנות. חלקם עומסים חזיתיים, אך תוכלו לראות גם כספי עומס ללא עומס וקצה אחורי. וודא שאתה מבין אם קרן שאתה שוקל נושאת עומס מכירות לפני שאתה קונה אותה. עיין ברשימת המתווכים של המתווך שלך וקרנות ללא עמלה אם ברצונך להימנע מחיובים נוספים אלה.

מבחינת המשקיע המתחיל, דמי קרנות הנאמנות הם למעשה יתרון יחסית לעמלה על מניות. הסיבה לכך היא שהעמלות זהות, ללא קשר לסכום שתשקיעו. לכן, כל עוד אתה עומד בדרישה המינימלית לפתיחת חשבון, אתה יכול להשקיע עד 50 $ או 100 $ לחודש בקרן נאמנות. המונח לזה נקרא ממוצע עלות דולר (DCA), וזה יכול להיות דרך נהדרת להתחיל להשקיע.

לגוון ולהקטין את הסיכונים
גיוון נחשב לארוחת הצהריים החינמית היחידה בהשקעה. על קצה המזלג, על ידי השקעה במגוון נכסים, אתה מצמצם את הסיכון שביצועי השקעה אחת פוגעים קשות בתמורה להשקעה הכוללת שלך. אתה יכול לחשוב על זה כז'רגון פיננסי ל"אל תכניס את כל הביצים שלך לסל אחד. "

מבחינת גיוון, הקושי הגדול ביותר לעשות זאת יבוא מהשקעות במניות. כאמור, עלויות ההשקעה במספר גדול של מניות עלולות להיות מזיקות לתיק. עם הפקדה של 1,000 דולר, כמעט בלתי אפשרי להחזיק תיק עבודות מגוון, אז שימו לב שאולי תצטרכו להשקיע בחברה אחת או שתיים (לכל היותר) מלכתחילה. זה יגדיל את הסיכון שלך.

כאן מתמקד התועלת העיקרית של קרנות נאמנות או קרנות הנסחרות בבורסה (תעודות סל). שני סוגי ניירות הערך נוטים להחזיק מספר רב של מניות והשקעות אחרות בתוך הקרן, מה שהופך אותם למגוונים יותר ממניה יחידה.

בשורה התחתונה
אפשר להשקיע אם רק מתחילים עם סכום כסף קטן. זה מסובך יותר מאשר סתם לבחור את ההשקעה הנכונה (הישג שהוא מספיק קשה בפני עצמו) וצריך להיות מודע למגבלות העומדות בפניך כמשקיע חדש.

תצטרך להכין שיעורי בית כדי למצוא את דרישות ההפקדה המינימליות ואז להשוות את העמלות לסוכנים אחרים. רוב הסיכויים שלא תוכלו לקנות חסכוני מניות בודדות ועדיין להיות מגוונים בכמות קטנה. יהיה עליכם גם לבחור באיזה מתווך תרצו לפתוח חשבון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *