סוגי השקעות

כמשקיע, יש לך הרבה אפשרויות היכן להכניס את הכסף שלך. חשוב לשקול אותם בזהירות.

השקעות בדרך כלל משולבות בשלוש קטגוריות עיקריות: מניות, אג"ח ושווי מזומנים. ישנן דרכים רבות להשקיע בכל דלי.

להלן שישה סוגים של השקעות שעליך לשקול לצורך צמיחה לטווח הארוך, ומה שאתה צריך לדעת על כל אחת מהן. הערה: לא נקלע למקבילות מזומנים – דברים כמו שוקי כסף, תעודות פיקדון או חשבונות חיסכון – מכיוון שהם פחות עוסקים בגידול הכסף שלך ויותר בנושא שמירה על ביטחון.

מניות
מניה היא השקעה בחברה ספציפית. כשאתה רוכש מניה אתה קונה מניה – חלק קטן – מהרווחים והנכסים של אותה חברה. חברות מוכרות מניות מניות בעסקיהן כדי לגייס מזומנים; לאחר מכן המשקיעים יכולים לקנות ולמכור את המניות בינם לבין עצמם. מניות לפעמים מרוויחות תשואות גבוהות אך מגיעות גם עם סיכון גדול יותר מהשקעות אחרות. חברות יכולות לאבד ערך או לצאת מהעסק. קרא את המסביר המלא שלנו על מניות.

איך משקיעים מרוויחים כסף: משקיעים במניות מרוויחים כסף כשערך המניה שבבעלותם עולה והם יכולים למכור את המניה הזו ברווח. חלק מהמניות משלמות גם דיבידנדים, המהווים חלוקה שוטפת לרווחי החברה למשקיעים.

קשרים
איגרת חוב היא הלוואה שאתה עושה לחברה או ממשלה. כשאתה רוכש אג"ח, אתה מאפשר למנפיק האג"ח ללוות את כספך ולהחזיר לך בריבית.

אגרות חוב נחשבות בדרך כלל בטוחות יותר ממניות, אך הן מציעות גם תשואות נמוכות יותר. הסיכון העיקרי, כמו בכל הלוואה, הוא שהמנפיק יכול להחליף. אגרות החוב הממשלתיות בארה"ב מגובות ב"אמונה המלאה והאשראי "של ארצות הברית, שמבטלת למעשה את הסיכון הזה. אגרות חוב ממשלתיות ומדינות עיריות נחשבות בדרך כלל לאופציה הבטוחה הבאה, ואחריה אג"ח ארגוניות. ככל שהאיגרות חוב בטוחות יותר, הריבית נמוכה יותר. לפרטים נוספים, קרא את המבוא שלנו לאגרות חוב.

איך משקיעים מרוויחים כסף: אגרות חוב הן השקעה בעלת הכנסה קבועה, מכיוון שמשקיעים מצפים לתשלומי הכנסה קבועים. בדרך כלל משולמים ריביות למשקיעים בתשלומים רגילים – בדרך כלל פעם או פעמיים בשנה – והסכום הכולל משולם במועד פירעון האג"ח.

חברים משותפים
אם הרעיון לבחור ולבחור איגרות חוב ומניות בודדות אינו התיק שלך, אתה לא לבד. למעשה, יש השקעה שמיועדת רק לאנשים כמוך: קרן הנאמנות.

קרנות נאמנות מאפשרות למשקיעים לרכוש מספר רב של השקעות בעסקה יחידה. כספים אלו מאגרים כסף ממשקיעים רבים, ואז מעסיקים מנהל מקצועי שישקיע את הכסף הזה במניות, באגרות חוב או בנכסים אחרים.

קרנות נאמנות עוקבות אחר אסטרטגיה מוגדרת – קרן עשויה להשקיע בסוג מסוים של מניות או אג"ח, כמו מניות בינלאומיות או אג"ח ממשלתיות. חלק מהקרנות משקיעות במניות וגם באג"ח. עד כמה קרן הנאמנות היא מסוכנת תלויה בהשקעות בקרן. קרא עוד כיצד פועלות קרנות נאמנות.

כיצד משקיעים מרוויחים כסף: כאשר קרן נאמנות מרוויחה כסף – למשל באמצעות דיבידנדים במניות או ריבית אג"ח – היא מחלקת חלק מזה למשקיעים. כאשר ההשקעות בקרן עולות בערך, שווי הקרן עולה גם כן, מה שאומר שתוכל למכור אותה ברווח. שים לב שתשלם אגרה שנתית, הנקראת יחס הוצאה, כדי להשקיע בקרן נאמנות.

קרנות אינדקס
קרן אינדקס היא סוג של קרן נאמנות שעוקבת אחר מדד באופן פסיבי, במקום לשלם למנהל שיבחר והשקיע בהשקעות. לדוגמה, קרן מדד S&P 500 תשאף לשקף את ביצועי ה- S&P 500 על ידי החזקת מלאי של החברות במדד זה.

היתרון של קרנות אינדקס הוא שהם נוטים לעלות פחות מכיוון שאין להם את אותו מנהל פעיל בשכר. הסיכון הקשור לקרן אינדקס יהיה תלוי בהשקעות בקרן. למידע נוסף על קרנות אינדקס.

כיצד משקיעים מרוויחים כסף: קרנות אינדקס עשויות להרוויח דיבידנדים או ריבית, המחולקים למשקיעים. קרנות אלה עשויות לעלות בערכן גם כאשר מדדי הייחוס שהם עוקבים עולים בערכם; לאחר מכן המשקיעים יכולים למכור את חלקם בקרן תמורת רווח. קרנות אינדקס גובות גם יחסי הוצאות, אך כאמור לעיל, עלויות אלה נוטות להיות נמוכות מדמי קרנות נאמנות.

קרנות הנסחרות בבורסה
תעודות סל הן סוג של קרן אינדקס: הן עוקבות אחר מדד מדד ומטרתן לשקף את ביצועי המדד. כמו קרנות אינדקס, הם נוטים להיות זולים יותר מקרנות נאמנות מכיוון שאינם מנוהלים באופן פעיל.

ההבדל העיקרי בין קרנות אינדקס לתעודות סל הוא כיצד נרכשים תעודות סל: הם נסחרים בבורסה כמו מניה, מה שאומר שתוכלו לקנות ולמכור תעודות סל במהלך היום ומחיר תעודת הסל ינוע לאורך היום. לעומת זאת, קרנות נאמנות וקרנות אינדקס מתומחרות פעם אחת בסוף כל יום מסחר – מחיר זה יהיה זהה לא משנה באיזו שעה תקנה או מוכר. בשורה התחתונה: הבדל זה לא משנה למשקיעים רבים, אך אם אתה רוצה שליטה רבה יותר על מחיר הקרן, אתה עשוי להעדיף תעודת סל. להלן מידע נוסף על תעודות סל.

איך משקיעים מרוויחים כסף: כמו קרן נאמנות וקרן אינדקס, התקווה שלך כמשקיעה היא שהקרן תעלה בערך ותוכל למכור אותה ברווח. תעודות סל עשויות גם לשלם דיבידנדים וריבית למשקיעים.

אפשרויות
אופציה היא חוזה לקנות או למכור מניה במחיר קבוע, עד לתאריך שנקבע. האופציות מציעות גמישות, מכיוון שהחוזה לא מחייב אותך לקנות או למכור את המניה. כפי שמשתמע מהשם, פעולה זו היא אפשרות. רוב חוזי האופציות מיועדים למאה מניות של מניות.

כשאתה קונה אופציה, אתה קונה את החוזה ולא את המניה עצמה. לאחר מכן תוכל לקנות או למכור את המניה במחיר המוסכם בתוך הזמן המוסכם; למכור את חוזה האופציות למשקיע אחר; או תן לחוזה לפקיע. להלן מידע נוסף על אופן הפעולה של אפשרויות.

איך משקיעים מרוויחים כסף: אופציות יכולות להיות מורכבות למדי, אך ברמה בסיסית, אתה נועל את מחיר המניה שאתה מצפה עליה בערך. אם כדור הבדולח שלך צודק, אתה נהנה מרכישת המניה בפחות מהשיעור שעובר. אם זה לא נכון, אתה יכול לוותר על הרכישה ותמציא רק את עלות החוזה עצמו.

אישור הפקדה
תעודת הפקדה (CD) היא השקעה בסיכון נמוך מאוד. אתה נותן לבנק סכום מסוים של כסף למשך זמן מוגדר מראש. כאשר פרק הזמן הזה נגמר, אתה מחזיר את המנהל שלך, בתוספת סכום קבוע מראש של ריבית. ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר, הריבית גבוהה יותר.

אין סיכונים עיקריים לתקליטורים. הם מבוטחים ב- FDIC עד 250,000 $, שיכסו את הכסף שלך גם אם הבנק שלך היה קורס. עם זאת, עליכם לוודא שלא תזדקקו לכסף במהלך תקופת התקליטור, מכיוון שיש עונשים גדולים למשיכות מוקדמות.

תכניות פרישה
ישנם מספר סוגים של תכניות פרישה. תוכניות פרישה במקום העבודה, בחסות המעביד, כוללות תוכניות 401 (k) ו- 403 (b) תוכניות. אם אין לך גישה לתכנית פרישה, אתה יכול לקבל תוכנית פרישה פרטנית (IRA), מהסוג המסורתי או של רוט.

תוכניות פרישה אינן קטגוריה השקעה נפרדת כשלעצמה, אלא כלי להשקעה, כולל רכישת מניות, אג"ח וקרנות. היתרון הגדול ביותר לתכניות פרישה – מלבד תוכניות רוט IRA – הוא שאתה מכניס דולרים לפני מס. לא תשלם מיסים על הכסף עד שתמשוך אותו בפרישה, כאשר יש להניח שאתה נמצא במדרגת מס נמוכה יותר. הסיכונים להשקעות זהים כאילו קנית את ההשקעות מחוץ לתכנית פרישה.

קצבאות
אנשים רבים משתמשים בקצבים כחלק מתוכנית החיסכון שלהם לפנסיה. כשאתה קונה קצבה אתה רוכש חוזה עם חברת ביטוח ובתמורה אתה מקבל תשלומים תקופתיים. התשלומים עשויים להתחיל מייד או בתאריך עתידי מוגדר. הם עשויים להימשך עד המוות או רק לפרק זמן קבוע מראש.

בעוד שקצבאות הן בסיכון נמוך למדי, הן אינן בעלות צמיחה גבוהה. הם מהווים תוסף טוב לחיסכון בפרישה ולא מקור מימון אינטגרלי.

מטבעות קריפטוק
Cryptocururrency הם אפשרות השקעה חדשה למדי. ביטקוין הוא cryptocurrency המפורסם ביותר, אך ישנם אינספור אחרים. מטבעות קריפטוק הם מטבעות דיגיטליים שאין להם כל ממשלה. אתה יכול לקנות ולמכור אותם בבורסות cryptocurrency. חלק מהקמעונאים אפילו יאפשרו לכם לבצע רכישות איתם.

בקריפטו לרוב יש תנודות פראיות, מה שהופך אותם להשקעה מאוד מסוכנת.

סחורות
סחורות הן מוצרים פיזיים שתוכלו לקנות. הם יכולים להיות מוצרים חקלאיים כמו חיטה, שעורה ותירס, או מוצרי אנרגיה כמו נפט, פחם או אנרגיה סולארית. מתכות יקרות כמו זהב וכסף הן חלק מהסחורות הנפוצות ביותר.

סחורות שמשקיעות מסתכנות כי מחיר המוצר יירד במהירות. לדוגמה, פעולות פוליטיות יכולות לשנות מאוד את הערך של משהו כמו נפט, בעוד שמזג האוויר יכול להשפיע על ערך המוצרים החקלאיים.

כיצד לרכוש השקעות
לא משנה במה תשקיע, תצטרך חשבון תיווך. שלא כמו חשבון בנק, חשבון תיווך מאפשר לך לקנות ולמכור השקעות.

אתה יכול לפתוח חשבון תיווך תוך 15 דקות, ולאחר שתמומן, תהיה מוכן להתחיל להשקיע. באתר המתווך יהיו כלים שיעזרו לך למצוא את ההשקעות שאתה רוצה, ורבים מספקים גם משאבים חינוכיים כדי להתחיל. קרא את המדריך המלא שלנו למידע נוסף על אופן פתיחת חשבון תיווך.

בשורה התחתונה
ישנם המון סוגים של השקעות לבחירה. חלקם מושלמים למתחילים, בעוד שאחרים דורשים ניסיון רב יותר. כל סוג של השקעה מציע רמה שונה של סיכון ותגמול. על המשקיעים לשקול כל סוג של השקעה לפני שהם קובעים הקצאת נכסים התואמת את יעדיהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *