דרכים להשקיע בנדל"ן מבלי לקנות נכס

שוק הדיור בשנה שעברה היה אחד מספרי השיאים, כאשר העלייה נבעה בחלקה מהידוק המלאים ושיעורי המשכנתא הנמוכים ביותר. בכיסים מסוימים של המדינה, מחירי הדירות עלו בממוצע מעל 10 אחוזים.

אבל לא רק ערי החוף הגדולות רואות צמיחה אדירה. סקר שערך GoBankingRates גילה כי ערים רבות עם הצמיחה הגבוהה ביותר היו בפנים הארץ, כולל: באפלו, ניו יורק (34.6%), אטלנטה, ג'ורג'יה (24.54%) וסינסינטי, אוהיו (20.6%).

עם זאת בחשבון, יתכן שאתה תוהה אם כדאי לך לזרוק את הכובע שלך בזירה ולהשקיע בנדל"ן – או אם כבר מאחרת. יתכן שאתה תוהה אם עליך להשקיע בנדל"ן במובן מסורתי – כמו להיות בעל בית.

הנה החדשות הטובות. לא זו בלבד שעכשיו זו עדיין זמן טוב להשקיע בנדל"ן מכיוון שסביר להניח שצמיחה רבה יותר בדרך, אלא שישנן דרכים יותר מתמיד להשקיע בדיור מבלי להתעסק עם דיירים או עם שאר הפרוטוקולים של עבודות המשכיר.

מס '1: השקיעו בתעודות סל הנדל"ן

קרן הנסחרת בבורסה, המכונה גם תעודת סל, היא אוסף של מניות או אג"ח בקרן יחידה. תעודות סל דומות לקרנות אינדקס וקרנות נאמנות בכך שהן מגיעות עם אותו גיוון רחב ועלויות נמוכות מעל כולם.

אם אתה מתכוון להשקיע בנדל"ן אך גם רוצה לגוון, השקעה בתעודת סל בעלי נושא הנדל"ן יכולה להיות צעד חכם. VNQ של Vanguard, למשל, הוא תעודת סל מקרקעין שמשקיעה במניות שהונפקו על ידי קרנות השקעה בנדל"ן (REIT) שרוכשות בנייני משרדים, מלונות וסוגים אחרים של נכסים. IYR הוא תעודת סל נוספת של נדל"ן שעובדת באופן דומה מכיוון שהיא מציעה גישה ממוקדת למניות הנדל"ן המקומיות וריטים.

ישנם גם הרבה תעודות סל אחרות המציעות חשיפה לנדל"ן, לכן הקפד לעשות את המחקר שלך ולשקול את האפשרויות.

מס '2: השקיע בקרנות נאמנות נדל"ן

בדיוק כמו שאתה יכול להשקיע בתעודות סל מקרקעין, כך גם אתה יכול להשקיע בקרנות נאמנות נדל"ן. עמית שלי, טיילור שולטה מ- Define Financial בסן דייגו, אומר שהוא נשבע על ידי קרן נאמנות נדל"ן המכונה DFREX. למה? מכיוון שהעלויות הנמוכות והרקורד שלו עוזרות לו להרגיש בטוח לגבי החזרות עתידיות. בנוסף לעלויות נמוכות, אומר שולט שהאסטרטגיה של DFREX מגובה בעשרות שנות מחקר אקדמי של כלכלנים זוכים בפרס נובל.

TIREX היא קרן נאמנות נוספת לנדל"ן שצריך לקחת בחשבון עם נכסים של 1.9 מיליארד דולר, פיזור נרחב בין אחזקות נדל"ן ושכר טרחה נמוך.

מס '3: השקיעו ב REITs

צרכנים משקיעים ב REIT מאותה סיבה שהם משקיעים בתעודות סל בקרנות קרנות נאמנות; הם רוצים להשקיע בנדל"ן מבלי להחזיק ברכוש פיזי. REITs מאפשרים לך לעשות זאת בדיוק תוך כדי גיוון האחזקות שלך על פי סוג מחלקת הנדל"ן שכל REIT משקיעה בה.

היועץ הפיננסי כריס בול מ- BuildFinancialMuscle.com אמר לי שהוא באופן אישי משקיע ב- REIT למגוון ול"אי-מתאם "עם סוגים אחרים של מניות. לדבריו, הוא אוהב את הנתונים לטווח הארוך למרות תנודות העליות והירידות האופייניות של שוק הנדל"ן.

"זה גם נותן לי חשיפה לנדל"ן בלי שאצטרך להיות בעל בית", הוא אומר. בול אומר גם שרבים מלקוחותיו מסכימים עם עמדה זו ומשקיעים ב- REIT כחלק מהתיק שלהם כתוצאה מכך.

עם זאת, אני בדרך כלל מציע ללקוחות להתרחק מ- REITs שאינם נסחרים ולקנות במקום זאת רק REITs הנסחרים ברבים. נציבות ניירות ערך האמריקאית (SEC) יצאה לאחרונה להתריע מפני REITs שאינם נסחרים, תוך שהיא מציינת את חוסר הנזילות, העמלות הגבוהות והיעדר השקיפות בערך יוצרים סיכון בלתי הולם.

# 4: השקיעו בחברה ממוקדת נדל"ן

ישנן חברות רבות הבעלות ומנהלות נדל"ן מבלי לפעול כ- REIT. ההבדל הוא שתצטרך לחפור כדי למצוא אותם והם עשויים לשלם דיבידנד נמוך יותר מ- REIT.

חברות הממוקדות בנדל"ן יכולות לכלול מלונות, מפעילי אתרי נופש, חברות שיתוף זמנים ומפתחי נדל"ן מסחריים, למשל. הקפד לבצע בדיקת נאותות לפני שאתה קונה מניות בחברות בודדות, אך אפשרות זו יכולה להיות טובה אם ברצונך לחשוף סוג מסוים של השקעה בנדל"ן והיה לך זמן לחקור נתונים היסטוריים, היסטוריית חברה ופרטים נוספים.

# 5: השקיעו בבניית בתים

אם אתה מסתכל על צמיחת שוק הנדל"ן בעשור האחרון או יותר, קל לראות שחלק גדול ממנו הוא תוצאה של מלאי דיור מוגבל. מסיבה זו, רבים צופים כי בניית בתים חדשים תמשיך להתפרץ במהלך העשורים הבאים או יותר.

במובן זה קל לראות מדוע גם השקעה בצד הבנייה של הענף יכולה להיות חכמה. ענף שלם של בוני בית יצטרך לפתח שכונות חדשות ולשקם ישנות, אחרי הכל, כך שעכשיו זה זמן טוב לקנות בהן.

בנייני בתים גדולים לצפייה כוללים LGI Homes (LGIH), Lennar (LEN), D.R. הורטון (DHI) ו- Pulte Homes (PHM), אך ה

הרבה דברים אחרים לגלות בעצמך.

מס '6: שכור מנהל נכסים

אמנם אינך צריך לקנות נכס פיזי כדי להשקיע בנדל"ן, אך יש לפחות אסטרטגיה אחת שתוכל לעזור לך לקבל את העוגה שלך ולאכול אותה. משקיעים רבים שרוצים חשיפה לנדל"ן להשכרה שהם יכולים לראות ולגעת בהם קדימה קונים השכרות אך לאחר מכן שוכרים מנהל נכסים שיעשה את כל ההרמה הכבדה.

לי הופמן, סופר נסיעות ואורח חיים של חברת BaldThoughts.com, אמר לי פעם שהוא הבעלים של נכסים להשכרה בצפון קרוליינה, אך למעשה מתגורר בקליפורניה. בזמן שניסה לנהל את הנכסים שלו מרחוק בהתחלה, בסופו של דבר הוא בחר לעבוד עם מנהל נכסים כדי לחסוך את שפיותו ואת רווחיו.

בזמן שהוא שולף מעל 8-10% מהשכרה ברוטו למנהל שלו, זו עדיין הייתה "אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבל אי פעם" כמשקיע נדל"ן, הוא אומר. "הם דואגים ליסודות הנכסים להשכרה – תיקונים קלים, מציגים שוכרים פוטנציאליים, גובים דמי שכירות – כדי שאוכל להתמקד בקריירה, במשפחתי, ובאיתור ההשקעה הרווחית הבאה בהשכרה," מציין הופמן.

במובן זה הוא מקבל את היתרונות של להיות בעל בית בלי כל העבודה הקשה. "אחד התפקידים החשובים ביותר שמנהל נכס ממלא הוא שהם פועלים כחוצץ בין השוכר לביני", אומר הופמן. "אני לא מקבל שיחות, טקסטים או אימיילים אקראיים מדיירים בכל שעות היום או הלילה."

המפתח לוודא שאסטרטגיה זו עובדת הוא להבטיח שתשקיעו רק בנכסים עם מספיק תזרים מזומנים בכדי לשלם עבור מנהל נכסים ובכל זאת רואים שיעור תשואה ניכר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *