השקעה במכוניות אספנות: טיפים וסיכונים מובילים

מיליוני אמריקאים מעורבים באיסוף מכוניות. מכונית השרירים הישנה או הכביש הבריטי הבריטי שקנית במכללה עשויים עדיין להחזיק מקום של כבוד במוסך שלך ולראות בשימוש שייט בסופי שבוע. ניתן לרכוש חיפושית פולקסווגן וינטג 'משוחזרת או לינקולן קונטיננטל בדלת ההתאבדות בפחות מ- 20,000 $, מונעים קלות במשך שנים, ואז נמכרים ברווח (כנראה צנוע).

אבל מה עם פריטי אספנות יוקרתיים שעולים שבע או שמונה דמויות? הם אינם מיועדים לכולם, אך אנשים בעלי ערך נטו יכולים להשתמש בהם כדי לגוון את אחזקותיהם, להרוויח כסף ואולי אפילו לנסוע מדי פעם.

שוק המכוניות הקלאסיות הצליח בעשור האחרון טוב יותר מאשר פריטי אספנות כמו מטבעות וחותמות והכה גם את מדד המניות הרחב. קבוצת הרכב ההיסטורי הבינלאומי (HAGI) עוקבת אחר שוק מכוניות האספנים במספר אינדקסים. הרחב ביותר שלה הוא מדד ה- HAGI Top, העוקב אחר מכוניות אספנות וינטג 'מפורשה, פרארי, בוגאטי, אלפא רומיאו ומותגים אחרים. המדד העליון עלה 13.78% בשנה האחרונה עד חודש אוגוסט ויותר מ- 500% במהלך 10 השנים שקדמו לו בזכות הגדלת העושר הגלובלי שרדף אחרי מספר מצומצם של מכוניות סופר אספנות. מדד ה- S&P 500 היה בעלייה של 60% בלבד באותה תקופה. מדד רכב קלאסי נוסף מנוהל על ידי חברת הביטוח הגרטי.

בקצה הגבוה של שוק הרכב הקלאסי – כאלה שמוכרים ביותר ממיליון דולר – תמצאו מותגים ישנים יחסית מעורפלים כמו היספאנו-סוויזה ודלהיי, כמו גם שמות שעדיין ידועים כיום, כמו רולס- רויס ויגואר. אפילו מותגים שלא ידועים בזכות האקזוטיקה המתקדמת עשויים להפוך לאספנים: 2000GT היפה של טויוטה (TM) שנבנה בין השנים 1967-1970 יכול להכיל יותר ממיליון במכירה פומבית. Packard שנים עשר 1108 דיאטריץ 'של 1934 מכר ב -3.6 מיליון דולר מוקדם יותר השנה, ומקלארן F1 משנת 1998 מכרה ב -13.75 מיליון דולר. (לקריאה קשורה ראו: מכוניות הספורט הטובות ביותר למשקיעים.)

מה הופך אספנות לרכב

מכוניות עם חשיבות היסטורית – כאלו שחלצו בטכנולוגיה חדשה או שהעלו את הרף לציפיות הצרכנים – יכולות להיות אספנות, במיוחד אם הן נדירות ויפות. (להיות טוב למראה זה יתרון.) היסטוריית מירוצים מוסיפה לפיתוי של מכונית, כמו גם שיוך עם מעצב, רוכב או בונה מכובד כמו אוהבי ריימונד לואי או קרול שלבי. בעלות קודמת על ידוענים יכולה גם לעזור, במיוחד אם האדם קשור למכוניות, כמו סטיב מקווין, פול ניומן או ג'יימס גארנר. מכוניות האספנות היקרות ביותר משלבות תכונות אלה.

ככלל אצבע בסיסי, אם על נערים מתבגרים התמונה שלה מודבקת לקיר, אתה מסתכל בכיוון הנכון. כאשר אותם בנים גדלים, הם רוצים לקנות את הדברים ששמחו אותם בילדותם.

שוק הרכב מראות את שוק האמנות. זו השקעה שאתה נהנה מהם מבחינה אסתטית והיא יכולה גם לספק גידור מטבעות שכן ניתן להעביר רכבים למדינות עם שערי חליפין נוחים.

סיכוני השקעה ברכב

כמו שרוב ההשקעות נושאות עמלות, כך גם בעלות על מכוניות קלאסיות. זהו רכוש אישי מוחשי, ותחייבו במס רווח הון אם תמכרו ברווח. האם האספנות שלך במצב לא טוב? החזרת מכונית בת שבע ספרות למצב קווי מתאר – בדרך כלל נחשבת להביא מכונית ישנה יותר למצב חדש באולם התצוגה באמצעות בילויים מקוריים או מדויקים של חלקים, צבע ועבודות גוף – יכולה לעלות עוד שבע דמויות. ואז יש עלויות תחזוקה שוטפות, הוצאות אחסון וביטוח. רווחים ממכירת המכונית בסופו של דבר יעלו גם עמלות / דמי משלוח, דמי עסקה ועלויות הובלה, מכיוון שרוב הסיכויים שלא תגרור בוגאטי מאחורי U-Haul. (לקריאה קשורה ראו: 5 טיפים לאיסוף מכוניות וינטאג '.)

קניית מכונית חדשה או חדשה מכיוון שלדעתך יהיה אסוף יום אחד זה מסוכן. בטח, יתכן שיש לך מזל, אבל רוב הסיכויים שאתה לא תצליח לקנות מכונית זולה יותר ולצפות שהיא תהיה שווה מיליונים בתקופה קצרה יחסית.

כאשר דודג 'צפע הוחרף בראשית שנות ה -90, כמה אספנים הפכו אותם כהשקעות, מתוך אמונה שמכונית הספורט המעוצבת באגרסיביות עם כוח כוח סוס אז עד 400 מגוחך, בהחלט תעריך בערכה. אבל אתה יכול כרגע להרים Viper משנת 1993 (שנת הייצור הראשונה הראשונה) בפחות מ- 40,000 $. הם עולים יותר מ- 50,000 $ חדשים. ייתכן שמשקיעים אלה נהנו להשוויץ במכוניותיהם ומפוצצים מדי פעם בכביש פתוח, אך עם עלויות אינפלציה, אחזקה, ביטוח, אחסון והזדמנות, הם בהחלט לא עשו כסף.

אותו דבר קרה כמה עשורים קודם לכן, כאשר קדילאק הודיעה במודעות כי אלדורדו משנת 1976 יהיה הגג נפתח האחרון שהמותג הציע. זה לא היה. כעת תוכלו למצוא גג נפתח של אלדורדו מטופח מאותו בציר בפחות מ- 25,000 $. הם עולים 11,000 $ חדשים, שהם 47,000 $ מותאמים לאינפלציה.

אפשרויות משתלמות? לא באמת

אפשר לטעון שהצפע האמריקאי

ואלדורדו נמצאים בסוף הזול של הספקטרום האספתי; לא הדברים המתקדמים שנוטים להגיע מאירופה. אך אותה אי וודאות חלה על שוק המתקדמים. בשנת 1974 מכרה פרארי את דינו 246 GT ב -14,500 דולר ואת דינו 308 GT4 במחיר גבוה יותר משמעותית של 22,000 דולר. נכון לעכשיו, הגרטי מפרט את המחיר הממוצע של פרארי 308 GT4 משנת 1974 במחיר של 49,000 $ ופררי דינו 246 GTS באותה שנה במחיר של 417,000 $.

אז, מהן המכוניות האספניות האולטימטיביות? קשה לומר באופן סופי. הטעמים משתנים עם הזמן, מכירות פרטיות קשה למעקב, והקצה הגבוה של שוק האספנים מתמקד במכוניות נדירות ביותר עם היסטוריה שונה. עם זאת, רשימת המכירות שאושרה עולה על 30 מיליון דולר בדולרים המותאמים לאינפלציה היא קצרה ביותר.

בית המכירות הפומביות הבריטי בונהמס מכר ב -2004 מכונית פרארי 250 GTO תמורת 38.1 מיליון דולר, שזה המחיר המאושר והפורסם הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור מכונית. את מכונית המירוץ נהג הנהג האגדי סטירלינג מוס בשיא הקריירה. (על פי הדיווחים, 250 GTO נוספים עלו על 50 מיליון דולר במכירה פרטית.) בשנת 2010 רכש מוזיאון הרכב מולין את אחד מארבעת בוגאטי 57SC האטלנטיים היפים והכואבים שנבנו אי פעם, עבור מה שבפנים תיאר בין 30 ל -40 מיליון דולר. בשנת 2013 מכר מרצדס-בנץ W196 Silver Arrow משנת 1954 – המכונית היחידה מסוגה שלא במוזיאון – נמכרה במכירה פומבית בבריטניה תמורת 29.7 מיליון דולר.

בשורה התחתונה

להיות אספן של מכוניות מתקדמות יכול לקחת השקעה משמעותית למדי ומגיע עם עלויות נשיאה לא משמעותיות. ככל שהטעמים והכלכלה משתנים, מה שהיה שווה בעבר כופר של מלך יכול היה לפוחת לסכום נסיוני גרידא, אז בחר בזהירות. אדום ואיטלקי נוטים להיות הימורים טובים, אך שימו לב לשווקים מקציף יתר. לדוגמה, קונים יפנים עשירים לא יכלו לקנות מספיק פראריס במחצית השנייה של שנות השמונים והמחירים ראו קפיצה שלא תיאמן ואז בועה. כשהיפנים הפסיקו לרכוש מחירים אלה ירדו באחוז גדול. קנו איכות קנייה (דוגמה מובהקת תמיד תהיה סחירה ותפקח על פרמיה), הכירו את גורמי הדמוגרפיה והשוק שלכם וודאו שאינכם קונים כשאתם נמצאים בשטח בועות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *