אינדיקטורים כלכליים שכדאי שתכירו להשקעה

מדדים כלכליים הם כמה מהכלים החשובים ביותר שמשקיעים יכולים להציב בארסנלים שלהם. עקב שחרורם, רחב בהיקפו ובטווחם, מדדים כגון מדד המחירים לצרכן (CPI) ודיווחים כתובים כמו "הספר בז '" הם חופשיים לכל המשקיעים לבדיקה ולניתוח. מילואים, השתמש באינדיקטורים כדי לקבוע לא רק לאן המשק הולך, אלא כמה מהר הוא מגיע לשם

למרות שמשקיעים צריכים להכיר אינדיקטורים כלכליים, הדיווחים אומנם לעיתים יבשים והנתונים גולמיים. במילים אחרות, יש להכניס מידע להקשר לפני שהוא יכול לעזור בקבלת החלטות כלשהן בנוגע להשקעות ולהקצאת נכסים. אבל יש מידע יקר ערך במהדורות הנתונים הגולמיות האלה. הקבוצות הממשלתיות והעמותות השונות שמבצעות את הסקרים ומפרסמות את הדוחות, עושות עבודה טובה מאוד באיסוף והצגה מגובשת של כל משקיע אחד בלתי אפשרי לעשות לבד. מרבית האינדיקטורים מספקים כיסוי בפריסה ארצית ולרבים יש תקלות מפורטות בענף, שניהם יכולים להועיל מאוד למשקיעים בודדים.

מהו אינדיקטור כלכלי?

בצורתו הפשוטה ביותר, אינדיקטור יכול להיחשב כל פיסת מידע שיכולה לעזור למשקיע לפענח את הנעשה במשק. כלכלת ארה"ב היא למעשה יצור חי שבו, בכל רגע נתון, ישנם מיליארדי חלקים נעים – חלקם פועלים, אחרים מגיבים. האמת הפשוטה הזו מקשה מאוד על התחזיות. הם חייבים לכלול תמיד מספר רב של הנחות, לא משנה מה המשאבים המוקצים למשימה. אך בעזרת מגוון רחב של אינדיקטורים כלכליים, המשקיעים מצליחים להבין טוב יותר את התנאים הכלכליים השונים. ישנם גם אינדקסים לאינדיקטורים מקבילים ואינדיקטורים בפיגור – המרכיבים של כל אחד מהם מבוססים על האם הם נוטים לעלות במהלך התרחבות כלכלית או אחריה .4

שימוש בטנדם, שימוש בהקשר

ברגע שמשקיע מבין כיצד מחושבים אינדיקטורים שונים ואת חוזקותיהם ומגבלותיהם היחסיים, ניתן להשתמש בכמה דוחות יחד לקבלת החלטות יסודיות יותר. לדוגמא, בתחום התעסוקה שקול להשתמש בנתונים ממספר מהדורות. על ידי שימוש בנתוני שעות העבודה (ממדד עלויות התעסוקה) יחד עם דו"ח העבודה ושכר המשכורת שאינם חקלאיים, משקיעים יכולים לקבל תמונה מלאה למדי על מצב שוק העבודה.

בנוסף, האם נתוני המכירות הקמעונאיות הגדלות מאומתים על ידי הוצאות אישיות גדלות? האם הזמנות מפעל חדשות מובילות למשלוחי מפעל גבוהים יותר ולנתונים גבוהים יותר של מוצרים עמידים? האם שכר גבוה יותר מופיע בנתוני הכנסה אישית גבוהים יותר? המשקיע הנבון יסתכל למעלה ולמטה בשרשרת האספקה ​​כדי לאמת אימות של מגמות לפני שיפעל על פי תוצאות שחרור אינדיקטור אחד.

התאמה אישית של המחקר שלך

אנשים מסוימים עשויים להעדיף להבין כמה אינדיקטורים ספציפיים ממש ולהשתמש בידע מומחה זה כדי לבצע הצגות השקעה על סמך הניתוחים שלהם. אחרים עשויים לרצות לאמץ שקע בכל המקצועות, ולהבין את יסודות כל המדדים מבלי להסתמך על אף אחד יותר מדי. לדוגמה, זוג פנסיונרים החיים על שילוב של פנסיות ואג"ח ארוכות טווח צריכים לחפש דברים אחרים מאשר סוחר מניות שרוכב על גלי המחזור העסקי. מרבית המשקיעים נופלים באמצע בתקווה שהתשואות בשוק המניות יהיו יציבות וקרובות לממוצעים היסטוריים ארוכי טווח (כ -8% עד 10% בשנה).

הידיעה מהן הציפיות לשחרור פרטני מועילה, כמו גם לדעת את התחזיות המקרו-כלכליות באופן כללי. ניתן למצוא את מספרי התחזיות בכמה אתרים ציבוריים, כגון Yahoo! פיננסים או MarketWatch. ביום בו תתפרסם שחרור אינדיקטור ספציפי, יופיעו הודעות לעיתונות של רשתות חדשות כמו סוכנות הידיעות אי.פי. ורויטרס, שיציגו נתונים עם חלקי מפתח מודגשים.

כדאי לקרוא דוח על אחד מחוטי החדשות, שעשוי לנתח את נתוני האינדיקטורים דרך פילטרים של ציפיות אנליסטים, נתוני עונתיות ותוצאות משנה לשנה. עבור אלה המשתמשים ביועצי השקעות, אנשים אלה ינתחו ככל הנראה אינדיקטורים שפורסמו לאחרונה בעלון הקרוב או ידונו בהם במהלך הפגישות הקרובות.
מדדי אינפלציה – שמירה על עין

משקיעים רבים, במיוחד אלה שמשקיעים בעיקר בניירות ערך בעלי הכנסה קבועה, מודאגים מאינפלציה. האינפלציה הנוכחית, עד כמה היא חזקה ומה היא יכולה להיות בעתיד, כל אלה חיוניים לקביעת הריבית הרווחת ואסטרטגיות ההשקעה. ישנם מספר אינדיקטורים המתמקדים בלחץ האינפלציוני. הבולטים ביותר בקבוצה זו הם מדד המחירים ליצרן (מדד המחירים לצרכן) ומדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) .5 משקיעים רבים ישתמשו במדד המחירים לצרכן כדי לנסות ולחזות את מדד המחירים לצרכן הקרוב.

בין השניים קיים קשר סטטיסטי מוכח, שכן התיאוריה הכלכלית מציעה שאם יצרני סחורות ייאלצו לשלם יותר בייצור, חלק מהעלאת המחירים תועבר לצרכנים. כל אינדקס נגזר באופן עצמאי, אך שניהם פורסמו על ידי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה (BLS). מדדים מרכזיים נוספים לאינפלציה כוללים את רמות ושיעורי הצמיחה של אספקת הכסף ומדד עלות התעסוקה (ECI) .67

תפוקה כלכלית – משקיעים במניות מבררים בתוך

התוצר המקומי הגולמי (תוצר) עשוי להיות המדד החשוב ביותר הקיים, במיוחד למשקיעים במניות המתמקדים בצמיחת רווחיות תאגידית. מכיוון שהתוצר מייצג את סך כל מה שמייצרת הכלכלה שלנו, קצב הצמיחה שלה מכוון להיות בטווחים מסוימים. אם המספרים יתחילו לרדת מחוץ לטווחים אלה, החשש מפני אינפלציה או מיתון יגדל בשווקים. כדי להקדים את החשש הזה, אנשים רבים יעקבו אחר המדדים החודשיים שיכולים לשפוך מעט אור על דוח התוצר הרבעוני. לדוגמא, משלוחי סחורות הון מדוח הזמנות המפעל משמשים לחישוב הזמנות הציוד העמיד של היצרנים במסגרת דוח התוצר. אינדיקטורים כמו מכירות קמעונאיות ויתרות בחשבון השוטף משמשים גם בחישובי התוצר, ולכן שחרורם מסייע להשלמת חלק מהפאזל הכלכלי לפני שחרור התוצר הרבעוני.

אינדיקטורים אחרים שאינם חלק מהחישובים בפועל לתוצר עדיין בעלי ערך ביכולות הניבוי שלהם. מדדים כמו מלאי סיטונאי, "הספר בז '", מדד מנהלי הרכש (PMI) ודוח העבודה שופכים אור על התפקוד הכלכלי שלנו. בעזרת כל הנתונים החודשיים הללו, אומדני התוצר יתחילו להתהדק ככל שנתוני הרכיבים יתפרסמו אט אט במהלך הרבעון. עד לפרסום דוח התוצר בפועל, תהיה הסכמה כללית של הנתון המדויק להפליא. אם התוצאות בפועל חורגות הרבה מההערכות, השווקים יעברו, לעתים קרובות עם תנודתיות גבוהה. אם המספר ייפול באמצע הטווח הצפוי, השווקים והמשקיעים יכולים לטפוח לעצמם על השכם ולתת להמשיך במגמות ההשקעה הרווחות.

בשורה התחתונה
נתוני מדד של נתוני אינדיקטורים כלכליים מגיעים ללא סדר יום או שיא מכירות. הנתונים פשוט הם, וזה קשה למצוא בימים אלה. על ידי היכרות עם מה ולמה המדדים הכלכליים העיקריים, המשקיעים יכולים להבין טוב יותר את שוק המניות ואת הכלכלה בה השקיעו הדולרים שלהם, והם יכולים להיות מוכנים יותר לבחון שוב עבודת השקעה כאשר העיתוי נכון. אמנם אין "אינדיקטור קסם" אחד שיכול להכתיב אם לקנות או למכור, אך שימוש בנתוני אינדיקטורים כלכליים בשילוב עם ניתוח נכסים וניירות ערך סטנדרטיים יכול להוביל לניהול חכם יותר בתיקים הן עבור מנהל הנכסים המקצועי והן עבור המשקיע "עשה זאת בעצמך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *