השקעה במניות למתחילים

למד כיצד תוכל להשקיע בשוק המניות.

ההשקעה במניות הפכה לנגישה יותר ויותר עם הופעתו של פינטק לפשט את התהליך בכך שהוא מאפשר למתחילים לפתוח חשבון דרך אתר או אפליקציה סלולרית.

בעלות על מניה מייצגת את חלקך בחברה כבעל מניות משותף. מניות נפוצות מאפשרות לבעלי המניות להצביע בנושאי חברות, כאשר מרבית החברות מעניקות קול אחד למניה. כמה חברות מציעות גם לתשלומי דיבידנד. תשלומים אלה משתנים בדרך כלל על בסיס רווחיות החברה.

משקיעים עם חשיפה למניות בתיק שלהם מאפשרים פוטנציאל של הערכת נכסים. כאשר המניות שלך עולות בערכן, אתה תופס רווחי שוק. על המשקיעים המתחילים לציין שישנן שתי דרכים להבטיח רווחים מהשקעה במניות: תשלומי דיבידנד ומכירת מניות כאשר שווי השוק שלהם עולה.
השקעה במניות למתחילים

השקעה במניות יכולה להיעשות בדרכים רבות.

כדי לנקוט בגישת עשה זאת בעצמך ולנהל את ההשקעות שלך, אתה יכול לפתוח חשבון תיווך. אם אתה לא בטוח מאיפה להתחיל, שקול לפתוח חשבון עם יועץ רובו, שיעשה חלק מההרמת הכבדות בעלות נמוכה יותר. עבור משקיעים שרוצים הכוונה רבה יותר לתוכניות הפרישה שלהם, פנייה ליועצים פיננסיים עשויה להיות פיתרון טוב.

השוק לניהול עושר דיגיטלי משגשג. שירותי התיווך המקוונים גדלו, כולל אפשרויות כמו שיפור, Wealthfront, SoFi ו Ellevest, עד כמה שם. אבל מנהלי נכסים מדור קודם כמו ואנגארד, פידליטי וצ'רלס שוואב עלו גם הם על הרכבת. תחרות זו מדרבנת תיווכים רבים להוריד את עמלות העמלה, שיכולות להסתכם במהירות אם אתה קונה ומוכר מניות, קרנות נאמנות או קרנות הנסחרות בבורסה לעתים קרובות.

הגל החדש של יועצי הרובו מאפשר גישה למשקיעים חדשים להשתלט על הכספים ולקבל החלטות כספיות בעצמם. הפלטפורמות שלהם פשוטות ואינטואיטיביות למשקיעים בעלי ידע וניסיון שונים.

יועצי רובו שינו באופן קיצוני את נוף ההשקעה למתחילים, אומר סנג'וי גוש, מנהל השקעות ראשי באינטראקטיב יועצים שבבוסטון.

"בעידן הקדם רובו, רוב היועצים נדרשו מינימום כבד. (מחסום הכניסה נמחק על ידי יועצי רובו שדורשים מינימום של 100 דולר או פחות."

השקעה ברובו כרוכה בעמלות נמוכות ובחסמי כניסה נמוכים יותר, מה שמניב הזדמנויות השקעה למשקי בית בעלי הכנסה בינונית ונמוכה, שאולי התעלמו או דחו את בניית עושרם בשל דמי יועץ או סכום הכסף הנדרש כדי להתחיל להשקיע. כמו כן, הפנייה למשקיע הצעיר הגיעה לדור המילניום ועזרה להם להתחיל להתכונן לעתידם הכלכלי.

"יועצי רובו גם הקדישו את תחילת העבודה", מסביר גוש. "למשל, עם Interactive Advisors, אתה עונה על שאלון סיכונים מהיר באינטרנט ומקבל מיד תיק עבודות מומלץ על סמך התגובות שלך."

ברגע שפותחים חשבון תיווך מקוון, נשאלות שאלות לקביעת אסטרטגיית השקעה שתסייע להחלטות ההשקעה שלכם. שאלות אלה כוללות הכרת היעדים הכספיים הספציפיים שלך – כמו פרישה או רכישה גדולה – ואת סובלנות הסיכון שלך, או מידת השונות בשוק שאתה יכול לעמוד בהשקעות שלך.

תיווך מקוון זה מסייע בפיתוח וביצוע של אסטרטגיית השקעה ויש בהם אלמנטים של ניהול סיכונים מובנים, מה שאומר שהאסטרטגיה שלך מתאימה לתנודות בשוק באמצעות שינויים אוטומטיים בהקצאת נכסים.

"אמנם אין דברים כמו ארוחת צהריים בחינם, אך הפחתת הסיכון קרובה ככל שתהיה. תיקים המומלצים על ידי רובו מקצים בדרך כלל הון לתעודות סל שונות למניות, איגרות חוב וגינה לאינפלציה ומגוונים על פני נכסים, כמו גם בתוך נכסים שונים. שיעורים. זה מוביל להפחתת סיכונים וליציבות תשואה ", הוא אומר.

על פי דוח קבוצת הבנק העולמי משנת 2019, "רובו-יועצים: השקעה באמצעות מכונות", ההערכה היא כי שווי הנכסים המנוהלים עבור יועצים לרובו יעלה ל -1.5 טריליון דולר עד 2023 בארה"ב, המחזיקה בהובלה בשימוש ב יועצי רובו.

כמה כסף כדאי להשקיע בשוק המניות?

כמה מתווכים מקוונים כמו Betterment אינם גובים עמלות עבור יתרה בחשבון $ 0, וגם אינם דורשים סכום מינימלי לפתיחת חשבון מסחר. אתה יכול להתחיל להשקיע עם פחות מ- $ 100.

מתווכי דיסקונט הם ברכה למתחילים עם מעט כסף, שלעתים קרובות מחפשים להשיג חשיפה לשוק המניות עם תיקים קטנים יותר. אך מתווך הנחות בדרך כלל אינו מספק ייעוץ או ניתוח. רבים ממתווכים אלה אינם דורשים סכום מינימלי בכדי לפתוח חשבון, בעוד שחלקם סף התחלה נמוך של 1,000 דולר.

משקיעים יכולים להתחיל להשקיע בסכום דולר שהם יכולים להרשות לעצמם. עם מניות חלקיות, אתה יכול לקנות חתיכת מניה ולא מניה שלמה אחת. קניית מניות חלקיות היא בדרך כלל אפשרות למשקיעים שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש מניה שלמה במניה יקרה. אם ברצונך לנהל את סיכון התנודתיות שלך בכך שאתה לא מקדים יותר מדי מההון שלך, תוכל לקנות נתח של חברה כדי לשמור על חשיפה נוחה למניות.

דרך נוספת להגן על כספך בזמן ההשקעה היא לוודא שיש לך פיזור בתיק ההשקעות שלך. במיוחד אם ברצונך לנקוט בסגנון השקעה מעשי, בעלות על קרנות אינדקס המחזיקות נכסים שונים במגזרים שונים מציעה גמישות.

בניית תיק מגוון הינה בראש סדר העדיפויות למתחילים, אשר צריכים לשקול להוסיף קרנות אינדקס הלוכדות את השוק הרחב יותר, אומר ריק סווופ, סגן נשיא לחינוך משקיעים ב- E-Trade. קרנות נאמנות ותעודות סל הן הפתרונות הקלים ביותר מכיוון שהן מחזיקים במאות עד אלפי מניות והן פחות תנודתיות ממניות בודדות.

תעודות סל נוטות להיות בעלות מינימום נמוך, מה שמאפשר למשקיעים לפזר את 10,000 הדולרים הראשונים שלהם בין כמה קרנות ולקבל גישה למגוון אזורים בשוק, אומר סוויפ.

"שילוב של תעודות סל, קרנות נאמנות ומניות בודדות יכול לספק פיזור רחב עוד יותר בין כלי השקעה", הוא מוסיף. "בשורה התחתונה: אם אתה רק מתחיל, שמור על זה פשוט."

מניות טובות להשקיע בהן למתחילים

בחירה במניה נכונה עשויה להיות שליחות שוטה, אך השקעה במניות איכותיות כמו שבבים כחולים וחברות מניבות דיבידנד היא לרוב אסטרטגיה טובה.

אחת הסיבות שמשקיעים בוחרים בצ'יפס כחול היא הפוטנציאל שלהם לצמיחה ויציבות ומכיוון שהם מייצרים דיבידנדים. חברות צ'יפ כחול מפורסמות כוללות את מיקרוסופט (טיקר: MSFT), קוקה קולה ושות '(KO) ו- Procter & Gamble Co. (PG). חברת המשקאות קוקה קולה, למשל, מייצרת דיבידנד של 3.2%, והמניה פחות תנודתית מכיוון שמחיר המניה שלה נע בין $ 36 ל- $ 60 במהלך 52 השבועות האחרונים. דיבידנדים יכולים לייצר הכנסות נחוצות למשקיעים, במיוחד דיבידנדים גבוהים יותר.

משקיעים ארוכי טווח המנצלים את אסטרטגיית "קנה והחזק" על ידי "זמן רב" על מניה יכולים לקצור את היתרונות של צמיחה בשווי השוק של המניה. לדוגמא, אם קנית מניות AT&T (T) במחיר ההנפקה הראשוני שלה בשנת 1984 בסך 1.25 דולר, ההשקעה שלך תהיה שווה היום הרבה יותר, שכן המניה נסחרת כעת בסביבות 27 דולר למניה.

"הסוד עם השקעה הוא הסרת הרגש", אומר כריס אוסמונד, מנהל השקעות ראשי בחברת Prime Capital Investment Advisors באוברלנד פארק, קנזס. "כאשר מסירים רגש מהמשוואה, משקיע פחות סיכוי למכור ולקנות בתקופות הכי לא מתאימות."

בעקבות מחזור החדשות שמקיף את ביצועי המניות של החברה יכול להיות מכריע. במקום זאת, מומחים אומרים להתעלם מהרעש לטווח הקצר כדי שתוכלו לשמור על נקודת מבט בתוך האסטרטגיה שלכם לטווח הארוך.

המיליארדר והמשקיע האגדי וורן באפט ממליץ לאנשים לקנות ולהחזיק מניות במשך כמה עשורים במקום למכור ולרכוש אותם כל הזמן. לכל הפחות, מניה פוטנציאלית צריכה להיות חברה שמשקיע יהיה בבעלותה לפחות 10 שנים, כפי שיעץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *