מה זה מכירה קצרה והאם עליך לעשות זאת?

אסטרטגיה שנויה במחלוקת זו משמשת סוחרים ומשקיעים כאחד, אך האם היא מתאימה לתוכנית הפיננסית שלך?
השקעה קונבנציונאלית כוללת רכישה והחזקת ניירות ערך פיננסיים בתקווה שערכם יגדל עם הזמן ויהיה מרוויח מעריכת מחירים.

אך ישנה אסטרטגיה אחרת בה תוכלו להרוויח ממניות שצפויות להניב ביצועים נמוכים על ידי הימור על ירידה בשווי השוק שלהן.

סוחרים שמחפשים חברות ומנצלים את נפילתם הצפויה עוסקים במכירה קצרה. בדרך כלל יש יותר הזדמנויות לניירות ערך בשוק דובים מכיוון ששוק המניות גדל בערכו לטווח הארוך.

השנה התמודדה עם אי ודאות חסרת תקדים, ומוכרים קצרים מנצלים זאת. לאחר פרסום דו"ח מפליל של חברת הינדנבורג מחקר שהאשים את ניקולה קורפ (טיק: NKLA) בהונאה, סוחרים ניצלו את הידיעה למטרות רווח – המניה צנחה והופחתה על ידי אנליסטים. אם מסתכלים על הערכת השווי של טסלה (TSLA), ניתן לטעון כי המניה מוערכת יתר על המידה. TSLA עולה יותר מ -450% בשנה עד כה, מה שהוביל סוחרים ברחבי העולם להמר נגדה.

הסיכונים הגבוהים הכרוכים במכירה קצרה עשויים להיות בעלי תגמולים גבוהים. המוכר המפורסם ג'ים צ'אנוס, מ- Kynikos Associates בניו יורק, שלשל לכיסו 100 מיליון דולר על ידי קיצור חברת הפינטק הגרמנית Wirecard.

כשמו כן הוא, מכירה קצרה נוטה להיות אסטרטגיה המתבצעת בטווח הקצר מכיוון שהמחירים יכולים להשתנות באופן בלתי צפוי. מכירה קצרה אינה הנוהג הפופולרי ביותר מכיוון שהיא עוסקת בספקולציות. מכירה קצרה מהווה פלח של פעילות בשוק עם עלייה קטנה וחיסרון גדול יותר. להלן מדריך המתאר אסטרטגיית שוק שנויה במחלוקת זו:

מכירה קצרה

מה זה מכירה קצרה?

מכירה קצרה היא פעולה של סוחרים שמנסים להרוויח מירידת מחיר השוק של נייר ערך.

זה יכול להיות קרן מניות, נסחרת בבורסה או נאמנות להשקעות נדל"ן; לא ניתן לקצר קרנות נאמנות. בתרחיש של מכירה קצרה, אם סוחרים צופים שנייר ערך יניג ביצועים נמוכים בטווח הקרוב, הם ימכרו מניות מושאלות לפי שווי השוק הנוכחי שלה ואז יקנו אותה בחזרה במועד מאוחר יותר כאשר והמחיר יירד, וירוויחו מההפרש.

שורט מעיף השקעה מסורתית על ראשו. מתודולוגיית ההשקעה שרוב המשקיעים עוקבים אחרי קנייה נמוכה, מכירה גבוהה מושלכת החוצה – או ליתר דיוק ניגשת בהפוך. ברגע שאתה מזהה מועמד למכירה קצרה, המתווך שלך מוצא ולווה את ניירות הערך ממשקיע אחר שיש לו את המניות בשמך.

הסוחר מוכר את מניות הביטחון המושאלות שאינן בבעלותם, ממתין לירידת מחיר המניה וקונה מניות במחיר נמוך יותר. סוחרים מחויבים בריבית על המניות המושאלות במכירה קצרה. לאחר השלמת המכירה הקצרה, הסוחר מחזיר את המניות המושאלות למתווך, שגובה עמלות וכל ריבית, והסוחר מעגל את כל הרווחים שנותרו.

כדי לקצר מניה, אתה יכול לפתוח חשבון שוליים עם המתווך שלך כדי לאפשר מניות מושאלות. סוחרים בדרך כלל צריכים להחזיק לפחות 50% מעלות המכירה שאתה לווה בחשבון השוליים שלך לפני ביצוע המסחר. לעיתים קרובות יש עמלת אחזקת חשבון שוליים, שהיא בדרך כלל כ- 30% משווי ההון; הסכום נקבע על ידי המתווך שלך.

מסחר בשוליים, או חובות, יכול להגיע במהירות דרומה. כאשר מחיר מניות החברה יורד, ערך המיקום הקצר שלך עולה והכסף בחשבון השוליים של הסוחר עולה. כאשר מחיר המניות עולה, ההפך מתרחש. מכירה קצרה בשוליים יכולה לגרום לאובדן כסף במהירות ולמימוש הפסדים רבים יותר ממה שאתה משקיע.

למה משתתפי השוק למכור קצר

משקיעים וסוחרים ארוכי טווח עוסקים במכירה קצרה כדרך נוספת להשיג רווחים.

אם יבחינו כי יסודותיה של חברה אינם תומכים בשווי השוק שלה, הם עשויים לשער שמחירו של נייר הערך מופנה לירידה ולנצל את מגמת הירידה.

משתתפי השוק עשויים גם לקצר מכירות כדי להגן על מעמדם הארוך מפני סיכון שלילי. בתנודות בשוק המניות, ניירות ערך שונים עשויים לרדת, כך שמשקיעים יכולים לקצר מניות כדי להגן מפני הפסדים.

"בתקופות של תנודתיות גבוהה כמו שחווינו בשנים האחרונות, לעתים קרובות זה הגיוני שיש שילוב של תפקידים ארוכים וקצרים", אומר סטיבן ג'ון קפלן, מנכ"ל True Contrarian Investments בעיר ניו יורק.

בהתאם לשפל ולזרמי השוק, המשקיעים מנסים לנצל את תנועות השוק בין אם ערך ניירות ערך בבעלות עולה או מגמות יורדות. קפלן אומר שניתן לעשות זאת על ידי תפקידים ארוכים וקצרים כאחד.

"זה כרוך בקנייה של כל מה שהוא הכי פחות מוערך ובמכירה קצרה של כל מה שהוא הכי מוערך ביותר. בכל פעם שהשוק יעלה למעלה, אם בחרת היטב את העמדות שלך, העמדות הארוכות שלך לרוב ירוויחו יותר ממה שאתה מפסיד במיקומים הקצרים שלך", הוא ממשיך.

"באופן דומה, כאשר השוק זז נמוך יותר, המניות במחיר מופרז לרוב יירדו יותר מהמקצועות הטובים ביותר", הוא אומר. "ככה אתה יכול להרוויח כסף גם בימים למעלה וגם למטה."

כיצד לנהל סיכונים ממכירה קצרה

בתרחיש השקעה טיפוסי, כשאתה ארוך במניה, המשקיע יכול להפסיד הכי הרבה הוא הסכום ששולם עבור נייר הערך. בתרחיש מכירה קצרה, אם מחיר המניה יתממש, הדבר יכול לגרום להפסדים במקביל לעליית מחיר המניה.

"קיצור מניות הוא אסטרטגיית השקעה מאוד מיוחדת שמעט מאוד משקיעים מאוד טובים בה", אומר אנדרו וואנג, שותף מנהל בחברת Runnymede Capital Management במנדהאם, ניו ג'רזי.

הסיכון הבסיסי במכירה קצרה הוא הסכנה שמחירו של נייר הערך יעלה כשאתה רוצה שיירד, מה שעלול לעורר הפסדים גדולים עבור המוכר הקצר. הפסדים יכולים בקלות להיות גדולים יותר מרווחים. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, אם סוחר רוצה לקצר מניות במחיר של 40 דולר למניה ומחיר המניה יעבור לאפס, אז המשקיע הזה ירוויח 40 דולר. אם מחיר המניה יעלה ל- 90 $, זה יהיה הפסד של 50 $, ואם מחיר המניה יעלה עוד יותר, יצטברו הפסדים.

"המתמטיקה של מכירה קצרה היא די קשה. המקסימום שאתה יכול להרוויח בקצר הוא 100%, כך שאין לך באמת את הנס של הרכבה", אומר וואנג. "יש סכום מוגבל שאתה יכול להרוויח אבל סכום בלתי מוגבל שעלול להפסיד."

זו הסיבה שנדרש ניסיון ומיומנות להתמודד עם מכירות קצרות רווחיות ולגדר כראוי את הסיכון, ומומלץ למתחילים להתרחק ממכירה קצרה.

כדי ליצור פסק דין מעוגל היטב על מניה לקצרה, על הסוחרים לבצע מחקר על החברה והגורמים המשפיעים על ירידת ערך של מניה כדי לדעת מתי לבצע מכירה קצרה. עליהם גם להבין את הדינמיקה הרחבה יותר של השוק ולהיות מודעים לכל ההשלכות האפשריות.

מוכרים קצרים יכולים להיצמד למכירה כל עוד הם יכולים לעמוד בהוצאותיה. ככל שהסוחרים ארוכים יותר מחזיקים בתפקיד קצר, כך הם יצטרכו לשלם יותר עמלים למתווך שלהם – וכי יגבו יותר ריביות על חשבון השוליים שלהם.

וואנג מוסיף כי על משתתפי השוק לקחת בחשבון גורמים שאינם הערכת שווי. "אינך יכול לקצר מניה בהתבסס על הערכת שווי מכיוון שמניות המוערכות יתר עלולות להישאר בערך יתר לאורך זמן. כאשר אתה מקצר מניה, עליך גם לזהות זרז או רציונל מדוע אתה חושב שהמניה עשויה לרדת בטווח הקרוב," הוא אמר. מסביר.

כדי למזער סיכוני מכירה קצרה, שקול לקיים אסטרטגיית יציאה במיקום שלך לפני שתעבור לעסקת מכירה קצרה. קבע כמה כסף אתה מוכן להפסיד. אם אתה מתקרב לסף זה, שקול להזמין הזמנת רכישה המציבה מחיר עצירה במחיר שוק שנקבע מראש או צו עצירה קנייה נגרר, שבו מחיר העצירה הוא אחוז או סכום דולר מוגדר מעל ומחיר השוק הנוכחי של המניה. . הזמנות שוק אלה על עסקאות מכירה קצרות יכולות למנוע מכם הפסד רב מדי או להגן על רווחים.

השפעות מכירה קצרה על מניות ועל השוק הרחב יותר

מכירה קצרה זוכה למוניטין מסוכן, אך היא יכולה לשמש לבדיקת ואיזון השווקים.

לדוגמה, אם חברה היא חלק מתכנית או הונאה, מכירה קצרה עלולה לחשוף שחקנים גרועים ואולי לחשוף צבעים פיננסיים.

היו מצבים בעבר בהם פעילות מכירה קצרה תמרנה את מחירי המניות וקיצור מעוות בכוונה או יצר חדשות רעות על חברה. תוכניות "קצרות ועיוות" ראו מוכרים קצרים מנסים להפיץ מידע מוטעה על חברה בכדי להוזיל את הערכת השווי שלה באופן מלאכותי ולהטעות את המשקיעים, אך רשות ניירות ערך בארה"ב מסדירה פעילות לא חוקית זו ותכה בכל שחקנים גרועים בקנס כבד.

פיטר דייויס, מנכ"ל Jigsaw Trading בבנגקוק, אומר כי מכירה קצרה משפיעה על השוק כמו שצריך: "זה עוזר להוזיל מחירים, בדרך כלל בגלל שהם נחשבים פחות יקרים."

"אנשים סוחרים בשווקים בגלל מה שהם חושבים שיקרה למחירים", מסביר דייוויס. "הרעיון שרק אנשים שקונים מניות טובים ושאנשים שקצרים אותם רעים הוא מוזר. שניהם מסתכנים בכסף על סמך דעתם על השוק."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *