שאלות ותשובות עם ראש השקעות הכנסה של בלקרוק

רישום נמוך בתשואות הכנסה קבועות מאלץ משקיעים בהכנסות להתמודד עם שוק מאתגר. הכנסה קבועה באיכות גבוהה מציעה מעט יותר ממזומן, אך גם נטילת סיכון רב יותר לפני הבחירות הקרובות לא עשויה להיות שווה את התשואה הנוספת.

כדי לבחון מבט פנימי על חיפוש ההכנסה היום, שוחחנו עם מייקל פרדריקס, ראש ההשקעה בהכנסות צוות אסטרטגיות רב-נכסים של BlackRock ומנהל תיקים של קרן ההכנסה BlackRock Multiasset (טיק: BAICX). להלן קטעים ערוכים מאותו ראיון.
שאלות ותשובות

מספר שאלות תשובות מהראיון עם מאסטר להשקעות

מה דעתך על שוקי הכנסה קבועה כיום?

הסיפור הוא היצע וביקוש: יש ביקוש אדיר להכנסות, אך היצע אגרות החוב שמשלמות קופון על פני, למשל, 2%, צנח בצורה דרמטית. בנקים מרכזיים ברחבי העולם הורידו אגרסיבית השנה את הריבית כדי לעורר כלכלות הנאבקות עם השפעת המגיפה. אגרות החוב של ארצות הברית לעשר שנים תשואות פחות מ -1%, אם כי זה גבוה משמעותית מהאגרות החוב הממשלתיות ל -10 שנים בגרמניה (-0.5%) או ביפן (0.0%). חשוב לזכור כי הצורך בהכנסה הוא גלובלי, כאשר הביקוש ממשקיעים בודדים ומוסדיים מחפש את הסיכון / התגמול הטובים ביותר.

הפדרל ריזרב אמר לנו למעשה כי הוא כנראה לא יעלה את הריבית לטווח הקצר עד מתישהו אחרי 2023. בעוד שהפד שולט בקצה הקצר של עקומת התשואה, יש לו פחות השפעה על הריבית לטווח הארוך יותר. בהתאם לתוצאות הבחירות נוכל לראות עלייה משמעותית בהנפקת האוצר למימון גירעונות גדולים יותר, מה שעלול להפעיל לחץ כלפי מעלה על הריבית לטווח הארוך. בקרנות שלנו הקמנו גידור להגנה מפני גיבוי בשיעורים בקצה האחורי של עקומת התשואה.

עם תשואות האוצר הנמוכות כל כך, יתרונות הגידור מהבעלות על אגרות חוב ממשלתיות (איגרות חוב ממשלתיות בדרך כלל מסתכמות כאשר המניות צונחות) הוא הרבה יותר מוגבל. אנחנו לא חושבים שהפד ינקוט בריבית שלילית, ולכן ברמות הנוכחיות התשואות לא יכולות לרדת בהרבה.

בהינתן התשואות כה נמוכות, כיצד יועצים צריכים לחשוב על החזר סיכון בהכנסה קבועה כיום?

התשואות הן בהחלט ברמות נמוכות מאוד כיום; זו רקע קשה מאוד למשקיעים הזקוקים להכנסה. התשואה על מזומנים היא למעשה אפסית ותשואות האג"ח הממשלתיות בארה"ב ל -10 שנים הן מתחת ל -1%. התשואה על מדד האג"ח המצרפי של ברקליס נמוכה כמעט בכל הזמנים ב -1.2% כיום. אנו לא רואים ערך רב בחלקים אלה של שוק האג"ח. המהפך מוגבל, אם כי למען ההגינות כנראה גם אין חסרון גדול מכיוון שהפד סביר שיחזור לרכוש אג"ח אם היה נסיגה משמעותית.

במהלך השבועות האחרונים מכרנו את איגרות החוב שלנו לטווח הקצר והדרגה להשקעה, כמו גם את המשכנתאות המגובות בסוכנות. עם התמורה הזו, תפסנו את עמדת המזומנים שלנו והוספנו לאג"ח בעלות תשואה גבוהה בארה"ב וכן למניות איכותיות ומשלמות דיבידנד. למרות שאין תשואה במזומן, אנחנו אוהבים לשבת על אבקה יבשה ככל שאנחנו מתקרבים לבחירות. אני חושב שכולם מצפים לתנודתיות מוגברת, במיוחד במניות, ככל שאנחנו מתקרבים לבחירות, אך גם תשואה גבוהה עשויה להימכר מעט. בשבוע האחרון הוספנו לתשואה גבוהה ולמגדלי דיבידנד במניות. אנו מחפשים להוסיף עוד תפקידים אלה אם נקבל מכירה בגלל תנודתיות הקשורה לבחירות.

ביחס לתשואת הסיכון בהכנסה קבועה, החלקים האיכותיים ביותר בשוק כמו אוצרות, משכנתאות סוכנויות ודרגת השקעה מציעים תשואה מעטה יותר מזומנים עם הטבות פיזור נמוכות. אני לא מציע שהתשואות המותאמות לסיכון יהיו לא מושכות; התשואות ככל הנראה יהיו נמוכות מאוד, אך כך גם הסיכון. אני בהחלט לא מציע למשקיעים למכור את כל איגרות החוב שלהם בסיכון נמוך, אך עליהם לחשוב על הוספת ניירות ערך בעלי תשואה גבוהה יותר. תשואות שוק המניות נשלטו באמת על ידי חברות הצמיחה המהירה ביותר בארה"ב, כלומר מניות FAANG.

המניות שמשלמות דיבידנד פיגרו השנה ובשלב זה, תוכלו למצוא חברות רבות שתשואת הדיבידנד שלהן גבוהה בהרבה מתשואת האג"ח. מדובר בפשטנות יתר, אך משלם הדיבידנד מתחלק לשני מחנות: חברות בעלות מודלים עסקיים תחרותיים והיסטוריה של צמיחה מוצקה ברווחים ועליות קבועות בדיבידנדים; וחברות עם מודלים עסקיים שבורים או מאותגרים מאוד עם רווחים חלשים או יורדים. אנו מצפים שחברות במחנה הראשון, מגדלי הדיבידנד, יהיו יותר ויותר במוקד. בעלות על תיק חברות איכותי המשלמות כ -3% תשואות דיבידנד היא אטרקטיבית לעומת תשואות האג"ח הרווחות, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שזרם הדיבידנד עשוי לגדול עם הזמן.

מה התחזיות שלך לשאר השנה ועד 2021 מבחינת התאוששות כלכלית?

אנו אופטימיים בזהירות כי (ההשפעות מהמגפה) יהוו הרבה פחות איום באמצע השנה הבאה. זה רחוק מאוד עבור חברות במגזרים הכלכליים ביותר של המשק כמו נסיעות ומסעדות, אך שאר הכלכלה הוכיחה את עצמה כגמישה מאוד. תחום הדיור נהנה מריבית נמוכה ומביקוש לבתים חד-משפחתיים. רמות המלאי הכוללות נמוכות למדי, וזה אמור להיות רוח גבית לצמיחה ככל שהחברות מלאות מחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *